АТ "ДАК "Укрвидавполіграфія"

Код за ЄДРПОУ: 21661711
Телефон: 0444560099
e-mail: dakk@ukr.net
Юридична адреса: 04680, м. Київ, вул. О. Довженка, буд. 3
 
Дата розміщення: 27.04.2016

Річний звіт за 2015 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

Примiтки до фiнансової звiтностi ПАТ «ДАК «УКРВИДАВПОЛIГРАФIЯ»

1. Загальна iнформацiя

Ця фiнансова звiтнiсть є повним пакетом фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi за 2015 фiнансовий рiк для ПАТ «ДЕРЖАВНА АКЦIОНЕРНА КОМПАНIЯ «УКРАЇНСЬКЕ ВИДАВНИЧО-ПОЛIГРАФIЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ» (далi –«Товариство» або ПАТ «ДАК «УКРВИДАВПОЛIГРАФIЯ»). Товариство зареєстровано в Українi та є резидентом України.
2. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi

Заява про вiдповiднiсть
Зазначена фiнансова звiтнiсть була пiдготована у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами фiнан-сової звiтностi (МСФЗ), виданими Радою з мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (РМСБО).
При пiдготовцi даної фiнансової звiтностi керiвництво Товариства ґрунтувалося на своєму кращому знаннi i розумiннi Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та iнтерпретацiй, фактiв i обставин, якi могли вплинути на цю фiнансову звiтнiсть, якi були випущенi та вступили в силу на момент пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi.
Основа облiку

Товариство прийняло МСФЗ як концептуальну основу для фiнансової звiтностi з датою переходу станом на 01 сiчня 2012 року
Дана фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi припущення, що Товариство є органiзацiєю, здатною продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi у найближчому майбутньому. Керiвництво та акцiонери мають намiр розвивати дiяльнiсть Товариства в Українi. На думку керiвництва, за-стосування припущення щодо здатностi Товариства продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi є адекватним, враховуючи належний рiвень достатностi капiталу.
Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) на основi принципу iсторичної вартостi, якщо не зазначено iнше. Основнi принципи облiкової полiтики, що використовувались у ходi пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi, наведено далi. Цi принципи застосовувались послiдовно вiдносно всiх перiодiв, поданих у звiтностi, якщо не зазначено iнше.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчився 31.12.2015 р., є бухгалтерськi полiтики що базуються на вимогах МСФЗ, допущення, прийнятi управлiнським персоналом щодо стандартiв та iнтерпретацiй.
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена у вiдповiдностi до принципу оцiнки за iсторичною вартiстю, за винятком того, що розкрито в облiковiй полiтицi нижче.
Дана фiнансова звiтнiсть представлена в нацiональнiй валютi України, у тисячах українських гривень.
3. Економiчне середовище
Дiяльнiсть Товариства здiйснюється на територiї України. У зв’язку з анексiєю Автономної республiки Крим, проведенням антитерористичної операцiї на сходi України полiтична та економiчна ситуацiя в Українi була вкрай нестабiльною у 2015 роцi та продовжує залишатися непередбачуваною у 2016 роцi. Це призвело також до спаду валового внутрiшнього продукту, суттєвої девальвацiя нацiональної валюти по вiдношенню до основних валют, нестабiльностi фондового ринку, погiршення лiквiдностi банкiвського сектору, збiльшення безробiття.
Зокрема девальвацiя нацiональної валюти за 2015 рiк склала бiльше 70 вiдсоткiв (курс долара США на 01.01.2015 був 15,768556 грн./долар, а на 31.12.2015- 24,000667 грн./долар, курс євро станом на 01.01.2015 був 19,232908 грн./Євро, а станом на 31.12.2015- 26,223129 грн./Євро). У 2015 роцi реальний ВВП України скоротився на 10,4% (2014 рiк- на 7,5%). Фактична iнфляцiя за 2015 рiк склала 43,3 % (за 2014 рiк: 24,9%).
Полiтичнi змiни призводять до змiн у законодавчiй, податковiй, регуляторнiй сферах та значно впливають на основи дiяльностi компанiй в Українi. Зокрема в кiнцi 2015 року були прийнятi кардинальнi змiни до Податкового Кодексу України. У 2015 роцi Нацiональний банк України встановлював певнi обмеження на обробку клiєнтських платежiв банками та на придбання iноземної валюти на мiжбанкiвському ринку.
Майбутня стабiльнiсть економiки в значнiй мiрi залежить вiд успiшностi реформ та ефективностi економiчних, фiнансових та монетарних заходiв, що будуть здiйснюватися урядом країни.
Станом на 31 грудня 2015 та 31 грудня 2014 рокiв Товариство не мало нерухомостi , що розташованi на територiї Автономної республiки Крим, у Луганськiй та Донецькiй областях. 2 дочiрнi компанiї Товариства, такi як ПРАТ "Донбаскнига", ПРАТ "Видавництво "Лугань" розташованi вiдповiдно в мiстах Донецьк та Луганськ, операцiй з цими контрагентами протягом 2015 року не було.
Товариство постiйно стежить за поточним станом подiй, змiною законодавства i вживає всiх необхiдних заходiв з метою пiдтримання сталої дiяльностi Компанiї. Вплив кризи на результати дiяльностi та фiнансовий стан Компанiї не може бути належним чином оцiнений зараз, однак у майбутньому вiн може досягти суттєвого рiвня. Товариство постiйно оцiнює свої зобов’язання, якi стосуються змiн та оновлення законодавства. Природа та суми зобов’язань, якi пов’язанi з таким середовищем, не можуть бути належним чином оцiненi зараз, однак у майбутньому вони можуть досягти суттєвого рiвня.

4. Зведена iнформацiя щодо найбiльш суттєвих положень облiкової по-лiтики

Основнi принципи облiкової полiтики

Основа подання iнформацiї. Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнаро-дних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ) на основi принципу iсторичної вартостi. Основнi принципи облiкової полiтики, що використовувались у ходi пiдготовки цiєї фiнансової звiтностi, наведено далi. Цi принципи застосовувались послiдовно вiдносно всiх перiодiв, поданих у звiтно-стi, якщо не зазначено iнше.

Безперервно дiюче пiдприємство. Керiвництво пiдготувало цю фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до принципу подальшого безперервного функцiонування.

Фiнансовi iнструменти . Фiнансовi iнструменти вiдображаються за iсторичною собiвартiстю, справедливою вартiстю або амортизованою вартiстю залежно вiд їх класифiкацiї. Нижче описано цi методи оцiнки.

Справедлива вартiсть – це цiна, яка була б отримана за продаж активу або сплачена за передачу зобов'язання у звичайнiй операцiї на основному (або найсприятливiшому) ринку на дату оцiнки за поточних ринкових умов (тобто вихiдна цiна), незалежно вiд того, чи спостерiгається така цiна безпосередньо, чи оцiнена за допомогою iншого методу оцiнювання. Справедлива вартiсть являє собою поточну цiну пропозицiї для фiнансових активiв та цiну попиту для фiнансових зобов'язань, що котируються на активному ринку. Стосовно активiв та зобов'язань iз ринковими ризиками, що взаємно компенсуються, компанiя може використовувати середнi ринковi цiни для визначення справедливої вартостi позицiї iз ризиками, що взаємно компенсуються, та застосовувати до чистої вiдкритої позицiї вiдповiдну цiну попиту або цiну пропозицiї. Фiнансовий iнструмент вважається таким, що котирується на активному ринку, якщо котирування цього фiнансового iнструменту є вiльно та регулярно доступними на фондовiй бiржi чи в iншiй органiзацiї та якщо цi котирування вiдображають фактичнi та регулярнi ринковi операцiї, що здiйснюються на загальних умовах. Для визначення справедливої вартостi певних фiнансових iнструментiв, щодо яких вiдсутня iнформацiя про ринковi цiни iз зовнiшнiх джерел, використовуються такi методики оцiн-ки, як модель дисконтування грошових потокiв, оцiночнi моделi, що базуються на даних про останнi угоди, здiйсненi мiж непов'язаними сторонами, або аналiз фiнансової iнформацiї про об'єкти iнвестування. Застосування методик оцiнки може вимагати припущень, що не пiдкрiпленi ринковими даними. У цiй фiнансовiй звiтностi iнформацiя розкривається у тих випадках, коли замiна будь-якого такого припущення можливим альтернативним варiантом може призвести до суттєвої змiни суми прибутку, доходiв, загальної суми активiв чи зобов'язань.

Витрати на проведення операцiї – це притаманнi витрати, що безпосередньо пов’язанi iз при-дбанням, випуском або вибуттям фiнансового iнструмента. Притаманнi витрати – це витрати, що не були б понесенi, якби операцiя не здiйснювалась. Витрати на проведення операцiї включають виплати та комiсiйнi, сплаченi агентам (у тому числi працiвникам, якi виступають у якостi торгових агентiв), консультантам, брокерам та дилерам; збори, якi сплачуються регулюючим органам та фондовим бiржам, а також податки та збори, що стягуються при перереєстрацiї права власностi. Витрати на проведення операцiї не включають премiй або дисконтiв за борговими зо-бов’язаннями, витрат на фiнансування, внутрiшнiх адмiнiстративних витрат чи витрат на зберi-гання.
Амортизована вартiсть – це вартiсть при початковому визнаннi фiнансового iнструмента мiнус погашення основного боргу плюс нарахованi проценти, а для фiнансових активiв – мiнус будь-яке зменшення вартостi щодо понесених збиткiв вiд знецiнення. Нарахованi проценти включають амортизацiю вiдстрочених витрат за угодою при початковому визнаннi та будь-яких премiй або дисконту вiд суми погашення iз використанням методу ефективної процентної ставки. Нарахова-нi процентнi доходи та нарахованi процентнi витрати, в тому числi нарахований купонний дохiд та амортизований дисконт або премiя (у тому числi комiсiї, якi переносяться на наступнi перiоди при первiсному визнаннi, якщо такi є), не вiдображаються окремо, а включаються до балансової вартостi вiдповiдних статей звiту про фiнансовий стан.
Метод ефективної процентної ставки – це метод розподiлу процентних доходiв або процентних витрат протягом вiдповiдного перiоду з метою отримання постiйної процентної ставки (ефективної процентної ставки) вiд балансової вартостi iнструмента. Ефективна процентна ставка – це процентна ставка, за якою розрахунковi майбутнi грошовi виплати або надходження (без урахування майбутнiх збиткiв за кредитами) точно дисконтуються протягом очiкуваного термiну дiї фiнансового iнструмента або, у вiдповiдних випадках, протягом коротшого термiну до чистої балансової вартостi фiнансового iнструмента. Ефективна процентна ставка використовується для дисконтування грошових потокiв по iнструментах iз плаваючою ставкою до наступної дати змiни процентної ставки, за винятком премiї чи дисконту, якi вiдображають кредитний спред понад плаваючу ставку, встановлену для даного iнструмента, або iнших змiнних факторiв, якi не змiнюються залежно вiд ринкових ставок. Такi премiї або дисконти амортизуються протягом всього очiкуваного термiну дiї iнструмента. Розрахунок поточної вартостi включає всi комiсiйнi та виплати, сплаченi або отриманi сторонами договору, що є невiд’ємною частиною ефективної процентної ставки.
Початкове визнання фiнансових iнструментiв. Похiднi фiнансовi iнструменти та iншi фiнансовi iнструменти за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат, спочатку визнаються за справедливою вартiстю. Всi iншi фiнансовi iнструменти спочатку визнаються за справедливою вартiстю плюс витрати, понесенi на здiйснення операцiї. Найкращим пiдтвердженням справедливої вартостi при початковому визнаннi є цiна угоди. Прибуток або збиток при початковому визнаннi визнається лише у тому випадку, якщо iснує рiзниця мiж справедливою вартiстю та цiною угоди, пiдтвердженням якої можуть бути iншi поточнi угоди з тим самим фiнансовим iнструментом, що спостерiгаються на ринку, або методики оцiнки, якi у якостi базових даних використовують лише данi з вiдкритих ринкiв.
Припинення визнання фiнансових активiв. Товариство припиняє визнавати фiнансовi активи, коли (а) активи погашенi або права на отримання грошових потокiв вiд активiв iнакше втратили свою чиннiсть, або (б) Товариство передало права на отримання грошових потокiв вiд фiнансових активiв або уклав угоду про передачу, i при цьому (i) також передав в основному всi ризики та вигоди, пов’язанi з володiнням активами, або (ii) Товариство не передало та не залишило в основному всi ризики та вигоди володiння, але припинило здiйснювати контроль. Контроль вважається збереженим, якщо контрагент не має практичної можливостi повнiстю продати актив непов’язанiй сторонi без внесення додаткових обмежень на перепродаж.
Грошовi кошти та їх еквiваленти. Грошовi кошти та їх еквiваленти являють собою активи, якi можна конвертувати у вiдому суму готiвки за першою вимогою i яким притаманний незначний ризик змiни вартостi. Грошовi кошти та їх еквiваленти включають залишки на рахунках в банках, якi не є обмеженими для використання та всi розмiщення коштiв на депозитних рахунках з первiсним строком погашення не бiльше трьох мiсяцiв. Кошти, щодо яких iснують обмеження стосовно їх використання протягом перiоду, який перевищує три мiсяцi, з моменту надання, виключаються з грошових коштiв та їх еквiвалентiв. Грошовi кошти та їх еквiваленти облiковуються за амортизованою вартiстю.
Цiннi папери за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат. Цiннi папери за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат, – це фiнансовi активи, що при початковому визнаннi безвiдклично вiдносяться до цiєї категорiї. Керiвництво вiдносить цiннi папери до цiєї категорiї лише у тому випадку, якщо (а) така класифiкацiя призводить до усунення або суттєвого зменшення невiдповiдностi в облiку, що виникає у результатi оцiнки активiв чи зобов’язань або визнання прибуткiв та збиткiв, пов’язаних з цими активами та зобов’язаннями, iз використанням рiзних методик оцiнки; або (б) група фiнансових активiв, фiнансових зобов’язань або обома групами i оцiнює результати операцiй з фiнансовими активами та фiнансовими зобов’язаннями на основi справедливої вартостi згiдно з задокументованою стратегiєю управлiння ризиками або iнвестицiйною стратегiєю, i iнформацiя, пiдготовлена на основi справедливої вартостi, регулярно подається та аналiзується управлiнським персоналом.
Цiннi папери за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат, облiковуються за справедливою вартiстю. Проценти, заробленi за цiнними паперами за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат, розраховуються з використанням методу ефективної процентної ставки i показуються у прибутку чи збитку за рiк як процентний дохiд. Дивiденди включаються до дивiдендного доходу у складi iншого операцiйного доходу в момент встановлення права Товариства на одержання виплати дивiдендiв i якщо iснує ймовiрнiсть отримання дивiдендiв. Усi iншi елементи змiн справедливої вартостi та прибуток або збиток вiд припинення визнання облiковуються у прибутку чи збитку за рiк як прибуток за вирахуванням збиткiв вiд цiнних паперiв за справедливою вартiстю, змiни якої вiдносяться на фiнансовий результат, за перiод, в якому вiн виникає.
Знецiнення фiнансових активiв, що облiковуються за амортизованою вартiстю.
Збитки вiд знецiнення визнаються у прибутку чи збитку за рiк по мiрi їх виникнення у результатi однiєї або декiлькох подiй («збиткових подiй»), що вiдбулись пiсля початкового визнання фiнансового активу i чинять вплив на суму або строки оцiночних грошових потокiв, якi пов’язанi з фiнансовим активом або групою фiнансових активiв, якщо цi збитки можна достовiрно оцiнити. Якщо Товариство визначає вiдсутнiсть об’єктивних ознак знецiнення для окремо оцiненого фiнансового активу (незалежно вiд його суттєвостi), вiн вiдносить цей актив до групи фiнансових активiв, що мають схожi характеристики кредитного ризику, та здiйснює їх колективну оцiнку на предмет знецiнення. Основними факторами, якi враховує Товариство при визначеннi знецiнення фiнансового активу, є його прострочений статус та можливiсть реалiзацiї вiдповiдної застави, за її наявностi.
Нижче перелiченi iншi основнi критерiї, на пiдставi яких визначається наявнiсть об’єктивних ознак збитку вiд знецiнення:
• позичальник/емiтент зазнає суттєвих фiнансових труднощiв
• порушення умов договору, якi пов’язанi з неможливiстю сплати вiдсоткiв або основної суми платежiв
• зникнення умов для надання концесiї боржнику/емiтенту, за якими боржник ранiше мав вiдповiднi права
• ймовiрнiсть банкрутства позичальника/емiтента
• зникнення активного ринку у зв’язку з фiнансовими труднощами позичальника/емiтента
• суттєвi змiни, якi чинять негативний вплив на iнвестицiї в iнструменти капiталу, пов’язанi з технологiчним, ринковим, економiчним або юридичним середовищем, де емiтент здiйснює свою дiяльнiсть, та такi змiни свiдчать про те, що iнвестицiї можуть не повернутися
• значне або тривале зменшення справедливої вартостi iнструментiв капiталу нижче вартостi придбання.
Для цiлей колективної оцiнки на предмет знецiнення фiнансовi активи об’єднуються у групи на основi схожих характеристик кредитного ризику. Цi характеристики враховуються при визначеннi очiкуваних майбутнiх грошових потокiв для групи таких активiв та є iндикаторами спроможностi дебiтора сплатити суми заборгованостi вiдповiдно до умов договору по активах, що оцiнюються.
Майбутнi грошовi потоки в групi фiнансових активiв, що колективно оцiнюються на предмет знецiнення, розраховуються на основi передбачених договорами грошових потокiв вiд активiв та досвiду керiвництва стосовно того, якою мiрою цi суми стануть простроченими в результатi минулих збиткових подiй i якою мiрою такi простроченi суми можна буде вiдшкодувати. Попереднiй досвiд коригується з урахуванням iснуючих даних, що вiдображають вплив поточних умов, якi не впливали на той перiод, на якому базується попереднiй досвiд збиткiв, та вилучається вплив тих умов у попередньому перiодi, якi не iснують на даний момент.
Якщо умови знецiненого фiнансового активу, що облiковується за амортизованою вартiстю, переглядаються або iншим чином змiнюються внаслiдок фiнансових труднощiв позичальника чи емiтента, знецiнення такого активу оцiнюється iз використанням ефективної процентної ставки, яка застосовувалася до змiни його умов.
Збитки вiд знецiнення завжди визнаються шляхом створення резерву у сумi, необхiднiй для зменшення балансової вартостi активу до поточної вартостi очiкуваних грошових потокiв (без урахування майбутнiх, ще не понесених кредитних збиткiв), дисконтованих за первiсною ефективною процентною ставкою для даного активу. Розрахунок поточної вартостi оцiночних майбутнiх грошових потокiв забезпеченого заставою фiнансового активу вiдображає грошовi потоки, що можуть виникнути у результатi звернення стягнення на предмет застави за вирахуванням витрат на отримання та продаж застави незалежно вiд ступеня ймовiрностi звернення стягнення на предмет застави.
Якщо у наступному перiодi сума збитку вiд знецiнення активу зменшується i це зменшення може бути об’єктивно вiднесене до подiї, яка вiдбулась пiсля визнання збитку вiд знецiнення (наприклад, через пiдвищення кредитного рейтингу дебiтора), то визнаний ранiше збиток вiд знецiнення сторнується шляхом коригування рахунку резерву. Сума зменшення вiдображається у прибутку чи збитку за рiк.
Активи, погашення яких неможливе, списуються за рахунок вiдповiдного резерву збиткiв вiд знецiнення пiсля завершення всiх необхiдних процедур для вiдшкодування активу та пiсля визначення остаточної суми збитку. Повернення ранiше списаних сум кредитується на рахунок вiдповiдного резерву збиткiв вiд знецiнення у прибутку чи збитку за рiк.
Iнвестицiйнi цiннi папери для подальшого продажу. Ця класифiкацiя включає iнвестицiйнi цiннi папери, якi Товариство має намiр утримувати протягом невизначеного часу i якi можуть бути проданi для покриття потреб лiквiдностi або внаслiдок змiн процентних ставок, курсу обмiну або цiн акцiй. Товариство здiйснює вiдповiдну класифiкацiю iнвестицiйних цiнних паперiв для подальшого продажу у момент їх придбання.
Iнвестицiйнi цiннi папери для подальшого продажу облiковуються за справедливою вартiстю. Процентнi доходи, заробленi по боргових цiнних паперах для подальшого продажу, обчислюються за методом ефективної процентної ставки та вiдображаються у прибутку чи збитку за рiк. Дивiденди по iнструментах капiталу для подальшого продажу вiдображаються у прибутку чи збитку за рiк в момент встановлення права Товариства на одержання виплат i якщо iснує ймовiрнiсть отримання дивiдендiв. Усi iншi елементи змiни справедливої вартостi вiдображаються у складi iншого сукупного доходу як вiдстроченi до моменту списання iнвестицiї або її знецiнення; при цьому кумулятивний прибуток або збиток виключається зi складу капiталу та вiдноситься на прибуток чи збиток за рiк.
Збитки вiд знецiнення визнаються у прибутку чи збитку за рiк по мiрi їх понесення в результатi однiєї або кiлькох подiй («збиткових подiй»), що вiдбулися пiсля початкового визнання iнвестицiйних цiнних паперiв для подальшого продажу. Значне або тривале зниження справедливої вартостi дольового цiнного паперу до рiвня, нижчого за його первiсну вартiсть, є свiдченням того, що такий цiнний папiр знецiнений. Накопичений збиток вiд знецiнення, що оцiнюється як рiзниця мiж вартiстю придбання та поточною справедливою вартiстю мiнус будь-який збиток вiд знецiнення активу, ранiше визнаний у прибутку чи збитку за рiк, вилучається з iншого сукупного доходу та визнається у фiнансовому результатi. Збитки вiд знецiнення iнструментiв капiталу через фiнансовий результат не сторнуються. Якщо в наступному перiодi справедлива вартiсть боргового iнструменту для подальшого продажу збiльшується i це збiльшення може бути об’єктивно вiднесене до подiї, яка вiдбулась пiсля визнання збитку вiд знецiнення у прибутку чи збитку, то збиток вiд знецiнення сторнується через прибуток чи збиток за рiк.

Вдосконалення орендованого майна та обладнання. Пiсля первiсного визнання за собiвартiстю, в подальшому облiковуються за iсторичною собiвартiстю за вирахуванням накопиченого зносу.

Витрати на ремонт та технiчне обслуговування визнаються витратами по мiрi їх виникнення. Витрати на замiну значних компонентiв основних засобiв капiталiзуються iз наступним списанням замiненого компоненту.
Наприкiнцi кожного звiтного перiоду проводиться оцiнка наявностi ознак знецiнення необоротних активiв, удосконалень орендованого майна та обладнання. Якщо такi ознаки iснують, розраховується вартiсть вiдшкодування, яка дорiвнює справедливiй вартостi активу мiнус витрати на продаж або вартостi використання, залежно вiд того, яка з цих сум бiльша. Балансова вартiсть активу зменшується до вартостi вiдшкодування, а збиток вiд знецiнення визнається у прибутку чи збитку за рiк. Збиток вiд знецiнення, вiдображений щодо будь-якого активу у минулих перiодах, сторнується, якщо мала мiсце змiна в оцiнках, що використовувались для визначення вартостi використання активу або його справедливої вартостi за мiнусом витрат на продаж.
Прибуток або збитки вiд вибуття основних засобiв визначаються шляхом порiвняння суми надходжень iз балансовою вартiстю та визнаються у прибутку чи збитку за рiк (у складi iнших операцiйних доходiв або витрат).
Амортизацiя. Амортизацiя усiх груп основних засобiв розраховується iз застосуванням лiнiйного методу з метою рiвномiрного зменшення первiсної вартостi до лiквiдацiйної вартостi протягом строку їх експлуатацiї з урахуванням мiнiмально допустимих строкiв корисного використання вiдповiдно до пункту 145.1 статтi 145 Податкового кодексу України
Строки експлуатацiї (у роках)
Будiвлi 20-50
Машини та обладнання 10-20
Транспортнi засоби 4-7
Комп'ютери та офiсне обладнання 5-20
Iнструменти та прилади 4-7
Полiпшення орендованих примiщень протягом строку оренди
Незавершене будiвництво не амортизуються

Лiквiдацiйна вартiсть активу – це оцiночна сума, яку Товариство отримало б у теперiшнiй момент вiд продажу цього активу, за мiнусом оцiночних витрат на продаж, якби стан та строк експлуатацiї даного активу вiдповiдав строку експлуатацiї та стану, якi цей актив матиме наприкiнцi строку корисного використання. Лiквiдацiйна вартiсть активiв та строк їх корисного використання переглядаються та, за необхiдностi, коригуються на кожну звiтну дату. У випадку, якщо лiквiдацiйну вартiсть об'єктiв основних засобiв оцiнити неможливо, або вона не суттєва по сумах, лiквiдацiйна вартiсть не встановлюється.

Нематерiальнi активи. Нематерiальними активами визнаються немонетарнi активи, контрольованi Товариством, якi не мають фiзичної субстанцiї та можуть бути iдентифiкованi.
Нематерiальнi активи Товариства включають програмне забезпечення.
Придбанi лiцензiї на комп’ютерне програмне забезпечення капiталiзуються на основi витрат, понесених на придбання та введення в експлуатацiю програмного забезпечення.

Запаси
Запаси облiковуються за найменшою з двох величин: собiвартостi та можливої чистої вартостi реалiзацiї. Чиста можлива вартiсть реалiзацiї являє собою розрахункову цiну продажу, що встановлюється в ходi звичайної дiяльностi, зменшену на розрахунковi витрати, необхiднi для пiдготовки i здiйснення продажу активу. Собiвартiсть запасiв визначається за методом середньозваженої собiвартостi однорiдних запасiв.
Собiвартiсть запасiв включає в себе витрати на придбання запасiв, їх обробку та доставку до теперiшнього мiсцезнаходження та приведення у вiдповiдний стан. Витрати на фiнансування не враховуються при оцiнцi запасiв.
Товариство перiодично оцiнює запаси на предмет наявностi пошкоджень, старiння, повiльного обертання, зниження чистої вартостi реалiзацiї . У разi, якщо такi подiї мають мiсце , сума , на яку зменшується вартiсть запасiв , вiдображається у звiтi про сукупний дохiд у складi iнших витрат.
Операцiйна оренда. У випадках, коли Товариство виступає орендарем в рамках оренди, за якою всi ризики та вигоди, притаманнi володiнню активом, не передаються орендодавцем Товариству загальна сума орендних платежiв включається до прибутку або збитку рiвними частинами протягом строку оренди.
Оренда, вбудована в iншi договори, вiдокремлюється, якщо (а) виконання договору пов’язане з використанням конкретного активу або активiв та (б) договiр передбачає передачу права на використання активу.
Якщо активи надаються в оперативну оренду, оренднi платежi, що пiдлягають отриманню, визнаються як оренднi доходи рiвними частинами протягом строку оренди.
Податок на прибуток. У цiй фiнансовiй звiтностi оподаткування показано вiдповiдно до вимог законодавства України iз використанням податкових ставок та законодавчих норм, якi дiяли або фактично були введенi в дiю станом на звiтну дату. Витрати з податку на прибуток включають поточний податок та вiдображаються у прибутку чи збитку за рiк, якщо тiльки вони не мають бути вiдображенi у складi iншого сукупного доходу або безпосередньо у складi капiталу у зв’язку з тим, що вони стосуються операцiй, якi також вiдображенi у цьому самому або iншому перiодi у складi iншого сукупного доходу або безпосередньо у складi капiталу.
Поточний податок – це сума, що, як очiкується, має бути сплачена податковим органам або ними вiдшкодована стосовно оподатковуваного прибутку чи збиткiв за поточний та попереднi перiоди. Оподатковуваний прибуток або збиток базується на оцiночних показниках, якщо фiнансова звiтнiсть ухвалюється до моменту подання вiдповiдних податкових декларацiй.
Протягом 2015 року ставка податку на прибуток складала 18 % (протягом 2014 року – 18 %).
В Українi iснують також iншi податки, якi Товариство сплачує в процесi своєї дiяльностi.
Цi податки включенi до складу операцiйних витрат
Кредиторська заборгованiсть за основною дiяльнiстю та iнша кредиторська заборгованiсть. Кредиторська заборгованiсть за основною дiяльнiстю визнається, якщо контрагент виконав свої зобов’язання за угодою, i облiковується за амортизованою вартiстю.

Акцiонерний капiтал. Простi акцiї показанi у складi капiталу. Витрати, безпосередньо пов’язанi з емiсiєю нових акцiй, показуються у складi капiталу як зменшення суми надходжень за вирахуванням податкiв. Перевищення справедливої вартостi внесених у капiтал сум над номiнальною вартiстю випущених акцiй облiковується у складi капiталу як емiсiйний дохiд.
Засновником Компанiї є держава в особi Кабiнету Мiнiстрiв України.
Розмiр статутного капiталу Компанiї становить 294 194 096,00 грн. Статутний Капiтал Компанiї подiляється на 294 194 096 простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 1 (одна) гривня кожна.

Перерахунок iноземної валюти. Функцiональною валютою Товариства є валюта первинного економiчного середовища, в якому працює Товариство. Функцiональною валютою та валютою подання Товариства є нацiональна валюта України – українська гривня.
Монетарнi активи i зобов’язання перераховуються у функцiональну валюту Товариства за офiцiйним обмiнним курсом НБУ на вiдповiдну звiтну дату. Доходи i збитки вiд курсових рiзниць, що виникають у результатi розрахункiв по операцiях i перерахунку монетарних активiв i зобов’язань у функцiональну валюту за офiцiйним обмiнним курсом НБУ на кiнець року, вiдображаються у фiнансовому результатi. Перерахунок за курсами на кiнець року не застосовується до немонетарних позицiй, в тому числi iнвестицiй до капiталу. Вплив змiн обмiнного курсу на справедливу вартiсть дольових цiнних паперiв облiковується як частина прибутку або збитку вiд змiн справедливої вартостi.
Умовнi активи та умовнi зобов'язання
Умовнi активи не визнаються у фiнансовiй звiтностi, але розкриваються у примiтках в тому випадку , коли iснує достатня ймовiрнiсть отримання Товариством економiчних вигiд.
Умовнi зобов'язання не визнаються у фiнансовiй звiтностi. Данi зобов'язання розкриваються у примiтках до фiнансової звiтностi, за винятком тих випадкiв, коли ймовiрнiсть вiдтоку ресурсiв, що втiлюють економiчнi вигоди, є значною .
Витрати на персонал та вiдповiднi вiдрахування. Витрати на заробiтну плату, внески до державного пенсiйного фонду України i фондiв соцiального страхування, оплачуванi рiчнi вiдпустки та лiкарнянi, премiї, а також не грошовi винагороди нараховуються у тому роцi, в якому вiдповiднi послуги надавались працiвниками Товариства. Товариство не має юридичного чи умовного зобов’язання сплачувати пенсiйнi чи iншi платежi, окрiм платежiв по державнiй системi соцiального страхування.
Пов'язанi сторони
Для цiлей даної фiнансової звiтностi сторони вважаються пов'язаним, якщо одна зi сторiн (у тому числi фiзична особа ) має можливiсть контролювати або значно впливати на операцiйнi та фiнансовi рiшення iншої компанiї. При розглядi будь-яких вiдносин, якi можна визначити як операцiї пов'язаних сторiн, враховується сутнiсть операцiй, а не тiльки їх юридична форма.
Визнання виручки
Виручка визнається в тiй мiрi, в якiй iснує ймовiрнiсть отримання Товариством економiчних вигiд, а також коли розмiр виручки пiддається достовiрнiй оцiнцi.
Виручка вимiрюється за справедливою вартiстю винагороди, що отримана або пiдлягає отриманню. Якщо не є можливим достовiрно визначити справедливу вартiсть отриманої винагороди, то виручка оцiнюється за справедливою вартiстю проданих товарiв чи наданих послуг.
Виручка оцiнюється за справедливою вартiстю суми компенсацiї, що отримана або пiдлягає отриман-ню за продаж товарiв i послуг у звичайнiй господарської дiяльностi Товариства. Виручка вiдобража-ється за вирахуванням податкiв з продажiв, знижок i внутрiшньогрупових операцiй.
• Реалiзацiя продукцiї
Дохiд вiд продажу продукцiї визнається в момент, коли Товариство передає продукцiю покупцю, якщо не iснує невиконаного зобов'язання, яке могло б вплинути на прийняття продукцiї покупцем. Виручка не визнається до тих пiр, поки продукцiя не буде вiдвантажена в зазначеному мiсцi, ризики знецiнення i втрати не будуть переданi покупцю, а також до тих пiр, поки покупець не прийме продукцiю вiдповiд-но до договору, не закiнчяться умови прийняття, або ж у Товариства не будуть об'єктивнi докази того, що всi критерiї прийняття були задоволенi.
• Надання послуг
Виручка вiд надання послуг визнається, виходячи зi ступеня завершеностi робiт за кожним договором. Якщо фiнансовий результат вiд договору не може бути достовiрно оцiнений, виручка визнається тiль-ки в межах суми понесених витрат, якi можуть бути вiдшкодованi.
Податок на додану вартiсть
Податок на додану вартiсть (ПДВ ), пов'язаний з реалiзацiєю, пiдлягає сплатi податковим органам на дату, що настала ранiше: отримання авансу вiд покупцiв за постачання товару або постачання товарiв чи послуг покупцям. Податковий кредит з ПДВ - це сума , на яку платник податку має право зменшити свої зобов'язання з ПДВ у звiтному перiодi.
Виручка, витрати та активи визнаються за вирахуванням суми ПДВ, крiм випадкiв, коли податок на додану вартiсть, що виник з придбання активiв або послуг, не вiдшкодовується податковим органом; в цьому випадку ПДВ визнається, вiдповiдно, як частина витрат на придбання активу або частина статтi витрат. Чиста сума ПДВ, що вiдшкодовується податковим органом або сплачується йому, включаєть-ся в дебiторську або кредиторську заборгованiсть, вiдображену в звiтi про фiнансовий стан.






5. Основнi облiковi оцiнки та припущення

Товариство використовує оцiнки та припущення, якi впливають на суми активiв i зобов'язань, що ви-знаються у фiнансовiй звiтностi протягом наступного фiнансового року. Оцiнки та припущення постiй-но переглядаються i базуються на попередньому досвiдi керiвництва та iнших факторах, у тому числi на очiкуваннях щодо майбутнiх подiй, якi вважаються обґрунтованими за iснуючих обставин.

1) Строки корисного використання об'єктiв основних засобiв
Товариство оцiнює термiн, що залишився, корисного використання основних засобiв не рiдше одного разу на рiк наприкiнцi фiнансового року. У разi якщо очiкування вiдрiзняються вiд попереднiх оцiнок, змiни враховуються як змiни в облiкових оцiнках вiдповiдно до МСФЗ (IAS) 8 "Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки". У 2015 роцi змiн в облiкових оцiнках строку корисного використання основних засобiв не було.
2) Резерви пiд знецiнення активiв
Станом на кожну звiтну дату фiнансовий актив оцiнюється на предмет наявностi об'єктивних ознак його можливого знецiнення. Фiнансовий актив вважається знецiненими якщо iснують об'єктивнi свiдчення того, що одна або декiлька подiй зробили негативний вплив на очiкувану величину майбутнiх потокiв грошових коштiв вiд цього активу.
Балансова вартiсть не фiнансових активiв Товариства вiдмiнних вiд запасiв i вiдстрочених податкових активiв, аналiзується на кожну звiтну дату для виявлення ознак їх можливого знецiнення. За наявностi таких ознак розраховується сума очiкуваного вiдшкодування вiдповiдного активу.
Протягом звiтного перiоду Товариством резерви не створювались.
3) Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв
Справедлива вартiсть фiнансових iнструментiв у разi якщо не iснує активного ринку або якщо котиру-вання не доступнi визначається з використанням методiв оцiнки. У цих випадках справедлива вартiсть оцiнюється за вiдкритими даними щодо аналогiчних фiнансових iнструментiв або за допомогою оцiн-них моделей. Якщо вiдкритi вхiднi данi на ринку не є доступними, вони оцiнюються на основi вiдповiдних припущень. Якщо оцiннi пiдходи (наприклад, моделi) використовуються для визначення справед-ливої вартостi, вони перевiряються i перiодично переглядається квалiфiкованим персоналом, незале-жним вiд того персоналу, що вiдповiдальний за вхiднi данi. Всi моделi сертифiкованi перед їх викорис-танням, а також моделi вiдiбранi для забезпечення достовiрностi вихiдної iнформацiї, щоб вона вiдо-бражала фактичнi данi та порiвняльнi ринковi цiни. З метою досягнення практичностi, моделi викорис-товують тiльки вiдкритi данi, проте в таких областях, як кредитний ризик (як власний кредитний ризик i ризик контрагента), волатильнiсть i кореляцiя вимагають вiд керiвництва здiйснення оцiнок.
4) Податок на прибуток
Товариством не розраховувались вiдстроченi податковi активи та зобов'язання.

Новi стандарти, роз'яснення та поправки до дiючих стандартiв та роз'яснень
Товариство вперше застосувала деякi новi стандарти та поправки до дiючих стандартiв, якi набирають чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2015 або пiсля цiєї дати. Товариство не застосовувала достроково опублiкованi стандарти, iнтерпретацiї або поправки, якi були випущенi, але не вступили в силу.
Характер i вплив цих змiн розглядаються нижче. Хоча новi стандарти та поправки застосовувалися перший раз в 2015 роцi, вони не мали iстотного впливу на рiчну фiнансову звiтнiсть Товариства. Хара-ктер i вплив кожного/ої нового/ої стандарту/поправки описанi нижче:
Поправки до МСБО (IAS) 19 «Пенсiйнi програми з визначеною виплатою: Внески працiвникiв»
МСБО (IAS) 19 вимагає, щоб при облiку програм з визначеною виплатою органiзацiя враховувала внески з боку працiвникiв i третiх осiб. Якщо внески пов'язанi iз наданням послуг, вони повиннi вiдноситися до перiодiв надання послуг в якостi вiд’ємної винагороди. Данi поправки роз'яснюють, що якщо сума внескiв не залежить вiд кiлькостi рокiв надання послуг, органiзацiя може визнавати таки внески в якостi зменшення вартостi послуг в тому перiодi, в якому наданi вiдповiднi послуги, замiсть вiднесення внескiв на перiоди надання послуг. Ця поправка набирає чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2014 або пiсля цiєї дати. Ця поправка не може бути застосована до дiяльностi То-вариства, оскiльки Товариство не має програм з визначеною виплатою, що передбачають внески з боку працiвникiв або третiх осiб
«Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2010-2012 рокiв»
За винятком поправки, що вiдноситься до МСФЗ (IFRS) 2 «Платiж на основi акцiй», яка застосовується до платежiв, основаних на акцiях, з датою подання 1 липня 2014 або пiсля цiєї дати, всi iншi поправки набирають чинностi для звiтних перiодiв , що починаються з 1 липня 2014 або пiсля цiєї дати:
МСФЗ (IFRS) 2 «Платiж на основi акцiй»
Дана поправка застосовується перспективно i роз'яснює питання, пов'язанi з визначенням умов досяг-нення результатiв i умов перiоду надання послуг, якi є умовами надiлення правами. Товариство не надавало нiяких винагород протягом другої половини 2014 та 2015 року. Таким чином, дана поправка не вплинула на фiнансову звiтнiсть або облiкову полiтику Товариства.
МСФЗ (IFRS) 3 "Об'єднання бiзнесу"
Поправка застосовується перспективно i роз'яснює, що всi угоди про умовне вiдшкодування, що класифiкованi як зобов'язання (або активи), що обумовленi об'єднанням бiзнесу, повиннi згодом оцiнюватися за справедливою вартiстю через прибуток або збиток, незалежно вiд того, вiдносяться вони до сфери застосування МСБО (IAS) 39 чи нi. Ця поправка не мала впливу на фiнансову звiтнiсть Товари-ства.
МСФЗ (IFRS) 8 «Операцiйнi сегменти»
Поправки застосовуються ретроспективно i роз'яснюють, що:
Органiзацiя повинна розкривати iнформацiю про судження, якi використовувало керiвництво при за-стосуваннi критерiїв агрегування, описаних у пунктi 12 МСФЗ (IFRS) 8, в тому числi короткий опис агрегованих операцiйних сегментiв i економiчних характеристик (наприклад, продаж та валова маржа), використаних при оцiнцi «аналогiчностi» сегментiв;
Звiрку активiв сегмента iз загальною сумою активiв, так само як i iнформацiю про зобов'язання по сег-менту, необхiдно розкривати тiльки в тому випадку, якщо звiрка надається керiвництву, що приймає операцiйнi рiшення.
Ця поправка не мала впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
МСБО (IAS) 16 «Основнi засоби» та МСБО (IAS) 38 «Нематерiальнi активи»
Поправки застосовується ретроспективно i роз’яснюють в рамках МСБО (IAS) 16 та МСБО (IAS) 38, що актив може бути переоцiнений на пiдставi спостережуваних даних або шляхом коригування вало-вої балансової вартостi активу до ринкової вартостi, або шляхом визначення ринкової вартостi, вiдпо-вiдної балансової вартостi активу та пропорцiйного коригування валової балансової вартостi таким чином, щоб кiнцева балансова вартiсть дорiвнювала ринкової вартостi. Крiм цього пояснюється, що накопичена амортизацiя - це рiзниця мiж валовою i балансовою вартiстю активу. Цi поправки не вплинули на фiнансову звiтнiсть Товариства.
МСФЗ (IAS) 24 «Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони»
Поправка застосовується ретроспективно i роз'яснює, що керуюча компанiя (органiзацiя, яка надає послуги ключового управлiнського персоналу) є пов'язаною стороною, щодо якої застосовуються вимоги про розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони. Крiм того органiзацiя, яка користується послугами керуючої органiзацiї, зобов’язана розкривати iнформацiю про витрати на послуги керуючих компанiй. Ця поправка не вплинула на Товариство, оскiльки Товариство не користується послугами керуючих компанiй.
«Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2011-2013 рокiв»
Данi поправки набувають чинностi для звiтних перiодiв, що починаються 1 липня 2014 або пiсля цiєї дати. Вони включають:
МСФЗ (IFRS) 3 "Об'єднання бiзнесу"
Поправка застосовується перспективно i роз'яснює виключення зi сфери застосування МСФЗ (IFRS) 3:
До сфери застосування МСФЗ (IFRS) 3 не належать всi угоди про спiльне пiдприємництво, а не тiльки спiльнi пiдприємства;
Це виключення зi сфери застосування використовується виключно щодо облiку у фiнансовiй звiтностi самої угоди про спiльне пiдприємництво
Товариство не має угод про спiльне пiдприємництво, тому ця поправка не застосовується до Товарис-тва.
МСФЗ (IFRS) 13 «Оцiнка справедливої вартостi»
Поправка застосовується перспективно i роз'яснює, що звiльнення в МСФЗ (IFRS) 13, що передбачає можливiсть оцiнки справедливої вартостi на рiвнi портфеля, може застосовуватися не тiльки до фiнансових активiв та фiнансових зобов'язань, але також до iнших договорiв у сферi застосування МСБО (IAS) 39. Товариство не застосовує звiльнення МСФЗ (IFRS) 13, яке передбачає можливiсть оцiнки справедливої вартостi на рiвнi портфеля.
МСБО (IAS) 40 «Iнвестицiйна нерухомiсть"
Опис додаткових послуг в МСБО (IAS) 40 розмежовує iнвестицiйну нерухомiсть та нерухомiсть, займану власником (тобто основнi засоби). Поправка застосовується перспективно i роз'яснює, що МСФЗ (IFRS) 3, а не опис додаткових послуг в МСБО (IAS) 40, застосовується для визначення того, чи є операцiя придбанням активу або об'єднанням бiзнесу. Ця поправка не вплинула на облiкову полiтику Товариства.
Стандарти, якi були випущенi, але ще не набули чинностi
Нижче наводяться стандарти та роз'яснення, якi були випущенi, але ще не набули чинностi на дату випуску фiнансової звiтностi Товариства. Товариство планує застосувати цi стандарти на дату їх вступу в силу.
МСФЗ (IFRS) 9 «Фiнансовi iнструменти»
У липнi 2014 року Рада з МСФЗ випустила остаточну редакцiю МСФЗ (IFRS) 9 «Фiнансовi iнструменти», яка замiнює МСБО (IAS) 39 «Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка» i всi попереднi редакцiї МСФЗ (IFRS) 9. МСФЗ (IFRS) 9 об'єднує разом три частини проекту з облiку фiнансових iнструментiв: класифiкацiя та оцiнка, знецiнення та облiк хеджування. МСФЗ (IFRS) 9 набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2018 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. За винятком облiку хеджування, стандарт застосовується ретроспективно, але надання порiвняльної iнформацiї не є обов'язковим. Вимоги щодо облiку хеджування, головним чином, засто-совуються перспективно, за деякими винятками. Основнi змiни вiдносяться до: а) порядку розрахунку резерву на знецiнення фiнансових активiв, б) незначних змiн в частинi класифiкацiї та оцiнки через додавання нової категорiї фiнансових iнструментiв «що оцiнюються за справедливою вартiстю через iншi сукупнi доходи» для певного типу простих боргових iнструментiв.
Товариство планує розпочати застосування нового стандарту з дати набрання чинностi. У 2015 роцi Товариство здiйснило загальну оцiнку впливу всiх трьох частин МСФЗ (IFRS) 9. Ця попередня оцiнка ґрунтується на iнформацiї, доступної в теперiшнiй час, i може бути змiнена внаслiдок бiльш детального аналiзу або отримання додаткової обґрунтованої та пiдтверджуваної iнформацiї, яка стане доступ-ною для Товариства в майбутньому. В цiлому, Товариство не очiкує значного впливу нових вимог на свiй бухгалтерський баланс та власний капiтал, за винятком застосування вимог щодо знецiнення в МСФЗ (IFRS) 9. Товариство очiкує визнання бiльшої суми оцiночного резерву пiд збитки, що матиме негативний вплив на власний капiтал, i в майбутньому проведе детальний аналiз для визначення суми збiльшення оцiночного резерву.
(а) Класифiкацiя i оцiнка
Товариство не очiкує значного впливу на свiй бухгалтерський баланс та власний капiтал при застосуваннi вимог МСФЗ (IFRS) 9 до класифiкацiї та оцiнки. Товариство планує продовжувати оцiнювати за справедливою вартiстю усi фiнансовi активи, якi оцiнюються в даний час за справедливою вартiстю.
Торгова дебiторська заборгованiсть утримуються для отримання договiрних грошових потокiв, i очiку-ється, що вони призведуть до виникнення грошових потокiв, якi є виключно платежами в рахунок основної суми боргу i вiдсоткiв. Отже, Товариство очiкує, що згiдно з МСФЗ (IFRS) 9 вони продовжать облiковуватися за амортизованою вартiстю. Однак Товариство бiльш детально проаналiзує характе-ристики договiрних грошових потокiв за цими iнструментами, перш нiж робити висновок про те, чи всi iнструменти вiдповiдають критерiям для оцiнки за амортизованою вартiстю згiдно з МСФЗ (IFRS) 9.
(б) Знецiнення
МСФЗ (IFRS) 9 вимагає, щоб Товариство вiдображало по всiх боргових цiнних паперiв, займам та торговiй дебiторськiй заборгованостi дванадцятимiсячнi очiкуванi кредитнi збитки або очiкуванi кредитнi збитки за весь термiн їх дiї. Товариство планує застосувати спрощений пiдхiд i вiдобразити очiкуванi кредитнi збитки за весь термiн дiї за торговельною дебiторською заборгованiстю. Товариство очiкує, що цi вимоги матимуть значний вплив на її власний капiтал через незабезпеченiсть дебiторської забо-ргованостi, але вона повинна буде провести бiльш детальний аналiз, що враховує всю обґрунтовану i пiдтверджену iнформацiю, включаючи прогнозну, для визначення розмiрiв такого впливу.
МСФЗ (IFRS) 14 «Рахунки вiдкладених тарифних рiзниць»
МСФЗ (IFRS) 14 є необов'язковим стандартом, який дозволяє органiзацiям, дiяльнiсть яких пiдлягає тарифному регулюванню, продовжувати застосовувати бiльшiсть ранiше застосовуваних ними та дiючих принципiв облiкової полiтики щодо залишкiв по рахунках вiдкладених тарифних рiзниць пiсля першого застосування МСФЗ. Органiзацiї, що застосовують МСФЗ (IFRS) 14, повиннi представити ра-хунки вiдкладених тарифних рiзниць окремими рядками в звiтi про фiнансовий стан, а рух по таким залишкам - окремими рядками у звiтi про прибуток або збиток та iнший сукупний дохiд. Стандарт ви-магає розкриття iнформацiї про характер тарифного регулювання та пов'язанi з ним ризики, а також про вплив такого регулювання на фiнансову звiтнiсть органiзацiї. МСФЗ (IFRS) 14 набуває чинностi для рiчних звiтних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати. Оскiльки Товариство не пiдлягає тарифному регулюванню, даний стандарт не застосовується до її фiнансової звiтностi.
МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка за договорами з покупцями»
МСФЗ (IFRS) 15 був випущений в травнi 2014 року i передбачає модель, що включає п'ять етапiв, яка буде застосовуватися щодо виручки за договорами з покупцями. Згiдно МСФЗ (IFRS) 15 виручка визнається сумою, яка вiдображає вiдшкодування, право на яке органiзацiя очiкує отримати в обмiн на передачу товарiв або послуг клiєнту. Зокрема, стандарт вводить п’ятикрокову модель по визнанню виручки:
- Крок 1 визначити контракт з покупцем,
- Крок 2 визначити зобов’язання, якi пiдлягають виконанню,
- Крок 3 визначити цiну операцiї,
- Крок 4 розподiлити цiну угоди,
- Крок 5 визнати виручку вiд реалiзацiї
Новий стандарт по виручцi замiнить всi iснуючi вимоги МСФЗ до визнання виручки. Для рiчних перi-одiв, починаючи 1 сiчня 2018 або пiсля цiєї дати буде вимагатися повне ретроспективне застосування або модифiковане ретроспективне застосування, при цьому допускається дострокове застосування. Товариство не планує використовувати варiант повного ретроспективного застосування нового стандарту з дати набрання чинностi. У 2015 роцi Товариство провело попередню оцiнку наслiдкiв застосу-вання МСФЗ (IFRS) 15, результати якої можуть бути переглянутi за пiдсумками бiльш детального ана-лiзу. Крiм цього, Товариство бере до уваги пояснення, випущенi Радою з МСФЗ в рамках попередньо-го варiанту документа в липнi 2015 року, i буде вiдстежувати змiни в майбутньому.
(а) Продаж товарiв
Очiкується, що застосування нового стандарту до договорiв з покупцями, за якими продаж товарiв є єдиним обов'язком до виконання, не матиме впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства. Товариство очiкує, що визнання виручки вiдбуватиметься в той момент часу, коли контроль над активом передається покупцевi, що вiдбувається, як правило, при доставцi товарiв. яка вiдображає вiдшкодування, право на яке органiзацiя очiкує отримати в обмiн на передачу товарiв або послуг клiєнту.

(б) Надання послуг
Товариство надає послуги з консультацiйного обслуговування з фiнансових, економiчних правових питань, пов'язаних з виробничою дiяльнiстю, а також iншi послуги. Цi послуги надаються окремо вiдповiдно до договорiв з покупцями. Згiдно з попередньою оцiнкою Товариства послуги надаються про-тягом часу, оскiльки покупець одночасно отримує i споживає вигоди, якi надає Товариство. Отже, Товариство не очiкує значного впливу на її фiнансову звiтнiсть в результатi застосування нового станда-рту до облiку виручки вiд надання даних послуг.
(в) негрошове вiдшкодування, отримане вiд покупцiв
Якщо органiзацiя отримує або очiкує отримання негрошового вiдшкодування, МСФЗ (IFRS) 15 вима-гає, щоб справедлива вартiсть негрошового вiдшкодування включалася в цiну угоди. Органiзацiя по-винна буде оцiнити справедливу вартiсть негрошового вiдшкодування вiдповiдно до МСФЗ (IFRS) 13 «Оцiнка справедливої вартостi».
Товариство не очiкує, що застосування нового стандарт буде мати значний вплив на її фiнансову звiт-нiсть.
МСФЗ (IFRS) 16 «Оренда»
Новий стандарт являє собою єдину модель iдентифiкацiї договорiв оренди та порядку їх облiку в фi-нансовiй звiтностi як орендарiв, так i орендодавцiв. Вiн замiнює МСБО (IAS) 17 «Оренда» i пов'язанi з ним керiвництва по його iнтерпретацiї. МСФЗ (IFRS) 16 використовує контрольну модель для вияв-лення оренди, проводячи розмежування мiж орендою i договором про надання послуг на пiдставi на-явностi або вiдсутностi виявленого активу пiд контролем клiєнта.
Введено значнi змiни в бухгалтерський облiк з боку орендаря, з усуненням вiдмiнностi мiж операцiй-ною та фiнансовою орендою i визнанням активiв i зобов'язань по вiдношенню до всiх договорiв оренди (за винятком обмеженого ряду випадкiв короткострокової оренди i оренди активiв з низькою вартiс-тю).При цьому, стандарт не мiстить значних змiн вимог до бухгалтерського облiку з боку орендодавця.
Стандарт вступає в силу для перiодiв, що починаються 1 сiчня 2019 року або пiзнiше, при цьому, за-стосування до цiєї дати дозволено для органiзацiй, якi також застосовує МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка за договорами з клiєнтами».
Товариство наразi не завершило оцiнку впливу даного Стандарту на майбутню фiнансову звiтнiсть.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 «Спiльна дiяльнiсть» - «Облiк придбань часток участi у спiльних операцiях»
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 вимагають, щоб учасник спiльних операцiй враховував придбання част-ки участi у спiльнiй операцiї, дiяльнiсть якої являє собою бiзнес, згiдно з вiдповiдними принципами МСФЗ (IFRS) 3 для облiку об'єднань бiзнесу. Поправки також роз'яснюють, що долi участi у спiльнiй операцiї не потрiбно переоцiнювати при придбаннi додаткової частки участi в тiй же спiльнiй операцiї, якщо зберiгається спiльний контроль. Крiм того, в МСФЗ (IFRS) 11 було включено виключення зi сфе-ри застосування, згiдно з яким данi поправки не застосовуються, якщо сторони, якi здiйснюють спiль-ний контроль (включаючи звiтуючу органiзацiю), знаходяться пiд загальним контролем однiєї i тiєї ж кiнцевої контролюючої сторони.
Поправки застосовуються як щодо придбання первiсної частки участi у спiльнiй операцiї, так i щодо придбання додаткових часток в тiй же спiльнiй операцiї i набирають чинностi на перспективнiй основi для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСБО (IAS) 16 та МСБО (IAS) 38 «Роз'яснення допустимих методiв амортизацiї»
Поправки роз'яснюють принципи МСБО (IAS) 16 та МСБО (IAS) 38, якi полягають в тому, що виручка вiдображає структуру економiчних вигод, якi генеруються в результатi дiяльностi бiзнесу (частиною якого є актив), а не економiчнi вигоди, якi споживаються в рамках використання активу. У результатi заснований на виручцi метод не може використовуватися для амортизацiї основних засобiв i може використовуватися тiльки в рiдкiсних випадках для амортизацiї нематерiальних активiв. Поправки застосовуються перспективно для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки Товариство не використовувала заснований на виручцi метод для амортизацiї своїх необоротних активiв.
Поправки до МСБО (IAS) 16 та МСБО (IAS) 41 «Сiльське господарство: плодоноснi рослини»
Поправки вносять змiни у вимоги до облiку бiологiчних активiв, якi вiдповiдають визначенню плодоно-сних рослин. Згiдно з поправками бiологiчнi активи, що вiдповiдають визначенню плодоносних рослин, бiльш не належать до сфери застосування МСБО (IAS) 41. Замiсть цього до них застосовується МСБО (IAS) 16. Пiсля первiсного визнання плодоноснi рослини будуть оцiнюватися згiдно з МСБО (IAS) 16 по накопичених фактичних витратах (до дозрiвання) та з використанням моделi облiку за фа-ктичними витратами або моделi переоцiнки (пiсля дозрiвання). Поправки також пiдтверджують, що продукцiя плодоносних рослин як i ранiше залишається у сферi застосування МСБО (IAS) 41 i має оцiнюватися за справедливою вартiстю за вирахуванням витрат на продаж. Вiдносно державних суб-сидiй, що вiдносяться до плодоносних рослин, застосовуватиметься МСБО (IAS) 20 «Облiк державних субсидiй i розкриття iнформацiї про державну допомогу». Поправки застосовуються ретроспективно в рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства, оскiльки у Товариства вiдсутнi плодоноснi рослини.
Поправки до МСБО (IAS) 27 «Метод пайової участi в окремiй фiнансовiй звiтностi»
Поправки дозволяють органiзацiям застосовувати метод пайової участi для облiку iнвестицiй у дочiрнi органiзацiї, спiльнi пiдприємства та залежнi органiзацiї в окремiй фiнансовiй звiтностi. Органiзацiї, якi вже застосовують МСФЗ i приймають рiшення про перехiд на метод пайової участi у своїй окремiй фiнансовiй звiтностi, повиннi будуть застосовувати цi змiни ретроспективно. Органiзацiї, що вперше за-стосовують МСФЗ i приймають рiшення про використання методу пайової участi в своїй окремiй фiнансовiй звiтностi, зобов'язанi застосовувати цей метод з дати переходу на МСФЗ. Поправки набувають чинностi для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допуска-ється дострокове застосування. Очiкується, що поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10 та МСБО (IAS) 28 «Продаж або внесок активiв в угодах мiж iнвес-тором i його залежною органiзацiєю або спiльним пiдприємством»
Поправки розглядають протирiччя мiж МСФЗ (IFRS) 10 та МСБО (IAS) 28 в частинi облiку втрати конт-ролю над дочiрньою органiзацiєю, яка продається залежнiй органiзацiї чи спiльному пiдприємству або вносяться до них. Поправки роз'яснюють, що прибуток або збиток, який виникає в результатi продажу або внеску активiв, що представляють собою бiзнес згiдно з визначенням в МСФЗ (IFRS) 3, в угодi мiж iнвестором i його залежною органiзацiєю або спiльним пiдприємством, визнаються в повному обсязi. Однак прибуток або збиток, який виникає в результатi продажу або внеску активiв, що не представляють собою бiзнес, визнаються лише в межах часток участi, наявних у iнших iнвесторiв, нiж органiзацiя у залежнiй органiзацiї чи спiльному пiдприємствi. Данi поправки застосовуються перспективно i наби-рають чинностi для рiчних перiодiв, починаючи 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що данi поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
«Щорiчнi удосконалення МСФЗ, перiод 2012-2014 рокiв»
Данi поправки набувають чинностi для рiчних перiодiв, починаючи 1 сiчня 2016 Документ включає в себе наступнi поправки:
МСФЗ (IFRS) 5 «Довгостроковi активи, призначенi для продажу, та припинена дiяльнiсть»
Вибуття активiв (або вибуваючих груп) здiйснюється, як правило, через продаж або розподiл власникам. Поправка роз'яснює, що перехiд вiд одного методу вибуття на iнший повинен вважатися не новим планом з вибуття, а продовженням початкового плану. Таким чином, застосування вимог МСФЗ (IFRS) 5 не переривається. Дана поправка повинна застосовуватися перспективно.
МСФЗ (IFRS) 7 «Фiнансовi iнструменти: розкриття iнформацiї»
(i) Договори на обслуговування
Поправка роз'яснює, що договiр на обслуговування, що передбачає виплату винагороди, може являти собою триваючу участь у фiнансовому активi. Для визначення необхiдностi розкриття iнформацiї, ор-ганiзацiя повинна оцiнити характер винагороди та угоди вiдповiдно до вказiвок щодо подальшої участi в МСФЗ (IFRS) 7. Оцiнка того, якi договори на обслуговування являють собою триваючу участь, пови-нна бути проведена ретроспективно. Однак розкриття iнформацiї не є необхiдним для перiодiв, що починаються до рiчного перiоду, в якому органiзацiя вперше застосовує дану поправку.
(ii) Застосування поправок до МСФЗ (IFRS) 7 у скороченiй промiжнiй фiнансовiй звiтностi
Поправка роз'яснює, що вимоги до розкриття iнформацiї про взаємозалiк не застосовуються до скоро-ченої промiжної фiнансової звiтностi за винятком випадкiв, коли така iнформацiя представляє собою значнi оновлення iнформацiї, вiдображеної в останньому рiчному звiтi. Дана поправка повинна засто-совуватися ретроспективно.
МСБО (IAS) 19 «Виплати працiвникам»
Поправка роз'яснює, що розвиненiсть ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй оцiнюється на ос-новi валюти, в якiй облiгацiя деномiнована, а не країни, в якiй облiгацiя випущена. При вiдсутностi розвиненого ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй, деномiнованих в певнiй валютi, необхiдно використовувати ставки за державними облiгацiями. Дана поправка повинна застосовуватися перспективно.
МСБО (IAS) 34 «Промiжна фiнансова звiтнiсть»
Поправка роз'яснює, що iнформацiя за промiжний перiод повинна бути розкрита або у промiжнiй фi-нансовiй звiтностi, або в iншому мiсцi промiжного фiнансового звiту (наприклад, в коментарях керiвни-цтва або у звiтi щодо оцiнки ризикiв) iз зазначенням вiдповiдних перехресних посилань у промiжнiй фiнансовiй звiтностi. Iнша iнформацiя в промiжному фiнансовому звiтi повинна бути доступна для користувачiв на тих же умовах i в тi ж термiни, що i промiжна фiнансова звiтнiсть. Дана поправка пови-нна застосовуватися ретроспективно.
Очiкується, що данi поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСБО (IAS) 1 «Iнiцiатива у сферi розкриття iнформацiї»
Поправки до МСБО (IAS) 1 «Подання фiнансової звiтностi» швидше роз'яснюють, а не значно змiню-ють, iснуючi вимоги МСБО (IAS) 1. Поправки роз'яснюють наступне:
Вимоги до суттєвостi МСБО (IAS) 1;
Окремi статтi в звiтi/(ах) про прибуток та збиток та iнший сукупний доход i в звiтi про фiнансовий стан можуть бути деагрегованi;
У органiзацiй є можливiсть вибирати порядок подання примiток до фiнансової звiтностi;
Частка iншого сукупного доходу залежних органiзацiй та спiльних пiдприємств, якi облiковуються за методом пайової участi, повинна представлятися агреговано в рамках однiєї статтi i класифiкуватися в якостi статей, якi будуть або не будуть згодом ре класифiкованi в склад прибутку або збитку.
Крiм цього, поправки роз'яснюють вимоги, якi застосовуються при поданнi додаткових промiжних пiд-сумкових сум у звiтi про фiнансовий стан i звiтi/(ах) про прибуток та збиток i iнший сукупний дохiд. Данi поправки набувають чинностi для рiчних перiодiв, починаючи 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що данi поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
Поправки до МСФЗ (IFRS) 10, МСФЗ (IFRS) 12 та МСБО (IAS) 28 «Iнвестицiйнi органiзацiї: застосування виключення з вимоги про консолiдацiю»
Поправки розглядають питання, якi виникли при застосуваннi виняткiв щодо iнвестицiйних органiзацiй згiдно з МСФЗ (IFRS) 10. Поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що виключення з вимоги про подання консолiдованої фiнансової звiтностi застосовується i до материнської органiзацiї, яка є дочiр-ньою органiзацiєю iнвестицiйної органiзацiї, яка оцiнює свої дочiрнi органiзацiї за справедливою вартiстю.
Крiм цього, поправки до МСФЗ (IFRS) 10 роз'яснюють, що консолiдацiї пiдлягає тiльки така дочiрня органiзацiя iнвестицiйної органiзацiї, яка сама не є iнвестицiйною органiзацiєю i надає iнвестицiйнiй органiзацiї допомiжнi послуги. Всi iншi дочiрнi органiзацiї iнвестицiйної органiзацiї оцiнюються за справедливою вартiстю. Поправки до МСБО (IAS) 28 дозволяють iнвестору при застосуваннi методу участi зберегти оцiнку за справедливою вартiстю, застосовану його залежною органiзацiєю або спiльним пiд-приємством, якi являються iнвестицiйними органiзацiями, до своїх власних часток участi в дочiрнiх органiзацiях.
Цi поправки повиннi застосовуватися ретроспективно i набирають чинностi для рiчних перiодiв, почи-наючи 1 сiчня 2016 або пiсля цiєї дати, при цьому допускається дострокове застосування. Очiкується, що данi поправки не матимуть впливу на фiнансову звiтнiсть Товариства.
6. Управлiння фiнансовими ризиками

Дiяльностi Товариства характерна певна кiлькiсть ризикiв, включаючи вплив змiн заборгованостi, курсiв обмiну iноземних валют. Керiвництво компанiй Товариства веде полiтику, спрямовану на попередження й зменшення впливу таких ризикiв. Управлiння ризиками здiйснюється керiвництвом компанiй Товариства та спрямоване на зменшення непередбачуваностi фiнансових ризикiв та негативного впливу на фiнансовi результати Товариства.
Пiдприємство не здiйснює торгiвлю фiнансовими активами зi спекулятивною метою i не виписує опцiонiв. Далi описанi найбiльшi фiнансовi ризики, яких зазнає Товариство

Аналiз кредитного ризику

Вплив кредитного ризику, тобто ризику невиконання контрагентами договiрних зобов’язань, обмежується фiнансовою дебiторською заборгованiстю та залишками грошових коштiв, як представлено нижче:

31.12.2015 31.12.2014
Торгова дебiторська заборгованiсть 925 1 278
Iнша заборгованiсть по наданiй фiна-насовiй допомозi 640 640
Грошовi кошти та їх еквiваленти 443 313
Всього 2 008 2 231

Товариство здiйснює постiйний монiторинг невиконання зобов’язань клiєнтами та iншими контрагентами, визначених на iндивiдуальнiй основi, та вводить цю iнформацiю в свої процедури контролю кредитного ризику.
Визначаючи суму очiкуваного вiдшкодування дебiторської заборгованостi та фiнансових iнвестицiй, Товариство розглядає будь-яку змiну кредитної якостi дебiторської заборгованостi та об'єктiв iнвестування з моменту первинного її виникнення до звiтної дати. Концентрацiя кредитного ризику обме-жується тому, що база клiєнтiв досить велика.
Основну дебiторську заборгованiсть буде погашено в першому та другому кварталi 2016 року.

Аналiз ризику лiквiдностi
Ризик лiквiдностi – це ризик того, що Товариство не зможе виконати свої фiнансовi зобов’язання при настаннi строку їх погашення. Для управлiння ризиком лiквiдностi керiвництво компанiй Товариства проводить полiтику управлiння активами й зобов’язаннями, спрямовану на недопущення розривiв у строках платежiв, що виражається в здатностi мобiлiзацiї лiквiдних активiв для погашення поточних зобов’язань.
Управлiнський персонал вважає, що доступнi очiкуванi операцiйнi грошовi потоки достатнi для фiнансування поточних операцiй Товариства.
Ринковий ризик. Ринковий ризик - це ризик того, що змiна ринкових цiн, таких як обмiннi курси ва-лют, ставки проценту, цiни на товари, здiйснять негативний вплив на прибуток Товариства та на вартiсть фiнансових iнструментiв. Мета управлiння ринковим ризиком полягає в тому, щоб контролювати схильнiсть до ринкового ризику та утримувати його в допустимих межах.
Валютний ризик. Товариство не схильне до валютного ризику, оскiльки вiдсутня дiяльнiсть iз залучення позик, продажу готової продукцiї та закупки сировини, вираженi в iноземнiй валютi.
Управлiння капiталом
Товариство не має офiцiйного внутрiшнього документу, що визначає принципи управлiння капiталом, однак керiвництво приймає засоби по пiдтриманню капiталу на рiвнi, достатньому для задоволення операцiйних та стратегiчних потреб Товариства, а також для пiдтримання довiри учасникiв ринку. Це досягається шляхом ефективного управлiння грошовими коштами, постiйного контролю виручки та прибутку. Здiйснюючi данi заходи, Товариство прагне забезпечити стiйкий рiст прибутку.

Податкове законодавство
Через наявнiсть в українському законодавствi в сферi господарської дiяльностi та, зокрема, у пода-тковому законодавствi, норм, що допускають неоднозначне тлумачення, а також з огляду на сформовану в умовах загальної нестабiльностi практику непередбаченої оцiнки податковими органами фактiв господарської дiяльностi, у тому числi непередбаченого вiднесення дiй пiдприємств до тих або iнших їх видiв при вiдсутностi нормативних критерiїв для цього, оцiнка керiвництвом фактiв господарської дiяльностi Товариства може не збiгатися з iнтерпретацiєю цих фактiв податковими орга-нами.
Якщо яка-небудь операцiя буде оскаржена податковими органами, Товариству можуть бути дона-рахованi суми податкiв, а також можливi штрафи й пенi. Перiод, протягом якого податковi органи можуть здiйснити перевiрку, становить три роки.
Починаючи з 1 сiчня 2015 та 2016 року податкова система України була суттєво реформована внаслiдок прийняття змiн до Податкового кодексу.
Нижче представленi найбiльш суттєвi змiни до Податкового кодексу України з 01.01.2015:
- змiни до порядку обчислення податку на прибуток пiдприємств, згiдно з якими основою для розра-хунку податку є бухгалтерський прибуток. Скоригований на окремi рiзницi (зокрема по амортизацiї основних засобiв, роялтi, платежах по процентам, резервам, платежах у низькi податковi юрисдикцiї та деякi iншi),
- змiни до порядку сплати ПДВ, зокрема передбачено новий порядок електронного адмiнiстрування ПДВ,
- збiльшена максимальна ставка податку з доходiв фiзичних осiб з 17 до 20 % (для виплат, що пе-ревищують 12 189 грн в 2016 роцi). Вiйськовий збiр в розмiрi 1,5% був пролонгований на 2015 рiк до окремого рiшення Верховної Ради;
- з 2016 року розширено базу оподаткування комерцiйної нерухомостi, що є у власностi юридичних та фiзичних осiб ;
- змiнено правила трансфертного цiноутворення, зокрема змiнено визначення пов’язаних сторiн, порiг операцiй, що пiдпадають пiд правила трансфертного цiноутворення, був зменшений з 50 мiльйонiв гривень до 5 мiльйона гривень.
Нижче представленi найбiльш суттєвi змiни до Податкового кодексу України з 01.01.2016:
- Внесенi змiни в порядок адмiнiстрування податку на прибуток, а також внесенi окремi змiни в рiзницi, якi слiд враховувати при коригуваннi фiнансового результату для визначення об’єкту оподаткування,
- Змiнено критерiї для автоматичного бюджетного вiдшкодування ПДВ,
- ставка податку з доходiв фiзичних осiб для бiльшостi видiв доходiв становитиме 18 %,
- працiвники звiльненi вiд сплати єдиного соцiального внеску, який буде сплачуватись лише ро-ботодавцями. Єдина загальна ставка нарахування ЄСВ для роботодавцiв становитиме 22 %. М
- змiненi максимальнi обсяги доходiв для платникiв податку на спрощенiй системi оподаткування та ставки єдиного податку.
В результатi, може iснувати значна невизначенiсть щодо застосування або iнтерпретацiї нового законодавства.
Керiвництво Товариства, виходячи зi свого розумiння податкового законодавства, офiцiйних роз'яс-нень i судових рiшень вважає, що податковi зобов'язання вiдображенi в адекватнiй сумi. Проте, тра-ктування цих положень вiдповiдними органами може бути iншим i це може мати значний вплив на дану фiнансову звiтнiсть.
Справедлива вартiсть
Справедлива вартiсть - це ринкова оцiнка, а не оцiнка з урахуванням специфiки суб'єкта господарю-вання. Для деяких активiв та зобов'язань може бути ринкова iнформацiя або ринковi операцiї, iнформацiя про якi є вiдкритою. Для iнших активiв та зобов'язань може не бути ринкової iнформацiї або рин-кових операцiй, iнформацiя про якi є вiдкритою. Проте мета оцiнки справедливої вартостi в обох випадках однакова - визначити цiну, за якою вiдбувалася б звичайна операцiя продажу активу чи передачi зобов'язання мiж учасниками ринку на дату оцiнки за нинiшнiх ринкових умов (тобто, вихiдну цiну на дату оцiнки з точки зору учасника ринку, який утримує актив або має зобов'язання).

Товариство використовує таку iєрархiю для визначення справедливої вартостi фiнансових iнструмен-тiв i розкриття iнформацiї про неї у розрiзi моделей оцiнки:

• 1-й рiвень: котирування (не скоригованi) на активних ринках для iдентичних активiв або зобов'я-зань;
• 2-й рiвень: моделi оцiнки, всi вихiднi данi для яких, що мають суттєвий вплив на вiдображену у звiтностi суму справедливої вартостi, прямо або непрямо ґрунтуються на iнформацiї, спостережуванiй на ринку;
• 3-й рiвень: моделi оцiнки, якi використовують вихiднi данi, що мають суттєвий вплив на вiдобра-жену у звiтностi суму справедливої вартостi, якi не ґрунтуються на iнформацiї, спостережуванiй на ринку.

Усi групи основних засобiв оцiнюються за iсторичною собiвартiстю за мiнусом накопиченої амортизацiї.
Протягом 2015 року не було придбання або вибуття основних засобiв.

Прострочена заборгованiсть контрагентiв, яка не покрита резервом на знецiнення, за оцiнкою керiвни-цтва буде погашена в повнiй сумi, вiдповiдно фактори знецiнення вiдсутнi.
Грошовi кошти представленi виключно коштами на рахунках в банку.

Єдиним засновником Товариства є держава в особi Кабiнету Мiнiстрiв України. Акцiонером Товариства на даний час є держава в особi Державного комiтету телебачення та радiомовлення України
Статутний фонд ПАТ "ДАК „Укрвидавполiграфiя” сформовано за рахунок 100 % пакетiв акцiй 30 акцiонерних товариств, з них: 19 видавничо-полiграфiчних пiдприємств (в тому числi 4 книжковi фаб-рики), 5 пiдприємств книгорозповсюдження, 3 науково-дослiднi установи, 2 пiдприємства матерiально-технiчного забезпечення та 1 спецiалiзоване видавництво. На даний час 3 корпоративних пiдприємств на виконання рiшень ПАТ "ДАК "Укрвидавполiграфiя" проводять процедуру лiквiдацiї шляхом приєд-нання до ПРАТ "Укрполiграфпостач", 4 - лiквiдованi шляхом приєднання до ПРАТ "Укр-полiграфпостач".
В складi iншого додаткового капiталу облiковується сума перевищення вартостi отриманих пакетiв акцiй 30 акцiонерних Товариств, перелiк яких наведено в примiтцi 9 «Iнвестицiї в дочiрнi пiдприємст-ва» над вартiстю власного статутного капiталу.

Прибуток на акцiю

Базовий прибуток на акцiю розраховується шляхом дiлення чистого прибутку (збитку) за рiк, який належить власникам простих акцiй Банку, на середньозважену кiлькiсть простих акцiй, якi були в обiгу протягом року.
Нижче наведено таблицю, яка iлюструє прибуток (збиток) та данi щодо акцiй, якi використанi в розрахунках базового прибутку на акцiю (скоригований прибуток/збиток не наводиться у зв’язку з вiдсутнiстю цiнних паперiв, якi конвертуються в акцiї, конверсiйних iнструментiв та не очiкується емiсiя простих акцiй, яка б не супроводжувалася належним зростання активiв).
Станом на 31 грудня 2014 рок та на 31 грудня 2015 року у складi торгової кредиторської заборговано-стi прострочена заборгованiсть складає -525 тисяч гривень.
Товариство не має договорiв нерозривної операцiйної оренди. У вiдповiдностi до умови дiючого дого-вору оренди Товариство має право достроково розiрвати договiр за взаємною письмовою згодою Сторiн.


Умовнi активи та зобов’язання

На дату складання та затвердження звiтностi не було помiчено жодного непередбачуваного зо-бов’язання або зобов’язання до виконання, iнформацiю про що необхiдно розкрити або скоригувати у фiнансових звiтах.
Умовнi зобов'язання податкового характеру
Податкова система України характеризується постiйними змiнами законодавчих норм, офiцiйних роз'-яснень i судових рiшень, часто нечiтко викладених i суперечливих, що припускає неоднозначне тлу-мачення їх податковими органами. Правильнiсть обчислення податкiв у звiтному перiодi може бути перевiрена на протязi трьох наступних рокiв. Останнiм часом практика в Українi така, що податковi органи займають бiльш жорстку позицiю в частинi iнтерпретацiї i вимог дотримання податкового зако-нодавства.
Керiвництво Товариства, виходячи зi свого розумiння податкового законодавства, офiцiйних роз'яс-нень i судових рiшень вважає, що податковi зобов'язання вiдображенi в адекватнiй сумi. Проте, трак-тування цих положень вiдповiдними органами може бути iншим i це може мати значний вплив на дану фiнансову звiтнiсть в тому числi при оцiнцi операцiй iз основними засобами.