|
Дата розміщення: 28.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
ТОВ "Аудиторська фiрма "ПКФ Аудит-фiнанси" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
34619277 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
м. Київ |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
3886, 26.10.2006 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, 19.09.2013, 30.06.2016 |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА
Ми провели аудит окремої фiнансової звiтностi ПАТ «ДАК «УКРВИДАВПОЛIГРАФIЯ» (код ЄДРПОУ 21661711, далi - Товариство), що додається, яка включає звiт про фiнансовий стан Товариства станом на 31.12.2016 року, звiт про сукупний дохiд, звiт про власний капiтал та звiт про рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату, стислий виклад суттєвих облiкових полiтик та iншi пояснювальнi примiтки , а також звiтнiсть, яка пiдготовлена вiдповiдно до вимог центральних органiв виконавчої влади України.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання i достовiрне подання фiнансової звiтностi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та звiтностi вiдповiдно до вимог центральних органiв виконавчої влади України щодо формату подання фiнансової звiтностi та за внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до вимог Мiжнародних стандартiв аудиту (видання 2014 року), прийнятих рiшенням Аудиторської Палати України №320/1 вiд 29 грудня 2015 року в якостi Нацiональних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання вiдповiдних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум i розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилки. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрного подання суб’єктом господарювання фiнансової звiтностi, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої умовно-позитивної думки.
Пiдстави для умовно – позитивної думки
Iнвестицiї в дочiрнi компанiї вiдображенi в балансi Товариства за собiвартiстю, що не заборонено МСБО 27 «Окрема фiнансова звiтнiсть», але не проведено тестування на зменшення корисностi, як того вимагає МСБО 36 «Зменшення корисностi активiв». На нашу думку, iнвестицiї мають ознаки зменшення корисностi внаслiдок рiзних обставин (частина суб’єктiв перебуває у станi банкрутства, знаходяться на непiдконтрольнiй територiї в зонi проведення АТО, мають збиткову дiяльнiсть).
Товариством не визначена вiдшкодовувана вартiсть, яка має бути визначена як найбiльша мiж справедливою вартiстю або вартiстю використання. Справедлива вартiсть може бути визначена рiзними методами, але враховуючи обмеженiсть вхiдних даних аудитором визначена справедлива вартiсть виключно на пiдставi даних вартостi чистих активiв об’єктiв iнвестування.
За розрахунком аудитора станом на 31.12.2016 року вартiсть знецiнення iнвестицiй становить 177 916 тис.грн., вiдповiдно вiдшкодовувана вартiсть iнвестицiй складає 137 488 тис.грн. Отже вартiсть iнвестицiй та сума прибутку є завищеними на 177 916 тис. грн.
В складi iншої дебiторської заборгованостi Товариства вiдображено залишок грошових коштiв у банках, що наразi перебувають в стадiї лiквiдацiї, в сумi 529 тис. грн. Товариством не вiдображено знецiнення даних коштiв. На думку аудитора, знецiнення має сягнути 100% розмiру заборгованостi. На вiдповiдну суму завищенi активи та нерозподiлений прибуток Товариства.
Умовно-позитивна думка
На нашу думку фiнансова звiтнiсть, за винятком вищенаведеного, вiдображає достовiрно в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан Товариства на 31.12.2016 року, його фiнансовi результати i рух грошових коштiв за рiк, що закiнчився на зазначену дату вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi, а звiтнiсть, що пiдготовлена вiдповiдно до вимог центральних органiв виконавчої влади України, вiдпо
Пояснювальний параграф
Ми звертаємо увагу, що в складi звiтностi, яка перевiрена аудитором є звiтнiсть, складена вiдповiдно до формату подання фiнансової звiтностi, що вимагається центральними органами виконавчої влади в Українi. Не зважаючи на позначку цiєї звiтностi, вона не може розглядатись як належна звiтнiсть за Мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi, тому необхiдно враховувати факт, що вона складена виключно з метою виконання вимог щодо її складання вiдповiдно до законодавства України.
Не змiнюючи своєї думки, звертаємо увагу на те , що Товариство подає окрему фiнансову звiтнiсть як свою єдину фiнансову звiтнiсть, а консолiдована звiтнiсть Товариством не складається.
Директор з аудиту Т.С. Пашина
(сертифiкат аудитора серiя А № 004724)
27 квiтня 2017 року
вул. О.Гончара, 41, 3 поверх, мiсто Київ, Україна, 01054, тел/факс 044-501-25-31 |
|